Opinie o Nas
Masz pytania? Zadzwoń!

(+48) 77 457 75 99 lub NAPISZ DO NAS

 
Nowa matryca stawek VAT 0
Nowa matryca stawek VAT

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących z dnia 29 kwietnia 2019 r. obowiązuje nowa matryca stawek podatkowych (§ 6.1, pkt 5) dla WSZYSTKICH urządzeń fiskalnych (online, kopia elektroniczna, kopia papierowa). Nowa matryca stawek VAT obowiązuje od 1 sierpnia 2019 r.

Wszystkie urządzenia fiskalne muszą mieć zaprogramowaną poniższą matrycę stawek VAT. Zmiana dotyczy bezwzględnie wszystkich urządzeń fiskalnych, bez względu na to czy podatnik jest zwolniony z VAT czy jest płatnikiem VAT. 

Litera „A” – przypisana stawka podstawowa podatku w wysokości 23%,
Litera „B” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 8%,
Litera „C” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 5%,
Litera „D” – przypisana stawka obniżona podatku w wysokości 0%,
Litera „E” – przypisana stawka zwolniona od podatku,
Litery „F” i „G” – przypisane pozostałe stawki podatku, w tym wartość 0% (zero techniczne) w przypadku sprzedaży opodatkowanej, o której mowa w art. 119 ust. 1 lub art. 120 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
 
UWAGA!!!
Matrycę stawek VAT, każdy użytkownik może wykonać we własnym zakresie lub zlecić jej przeprogramowanie do swojego serwisu kas fiskalnych. Zalecamy wpięcie wydruku potwierdzającego nową matrycę stawek VAT do książki serwisowej kasy na ostatniej stronie. Ułatwi to odczyt urządzenia w przyszłości. Na tej podstawie będzie informacja do kiedy na kasie/drukarce była zaprogramowana stara matryca stawek VAT, a od kiedy kasa/drukarka ma zaprogramowaną nową matrycę stawek VAT.
 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl