Opinie o Nas
Masz pytania? Zadzwoń!

(+48) 77 457 75 99 lub NAPISZ DO NAS

Podpis elektroniczny

 
Artykuły
Zobacz wszystkie artykuły...
Kasa fiskalna za 300 zł?

Ceny kas fiskalnych wahają się średnio od ok. 700 - 3000 zł netto, a drukarek fiskalnych od ok. 1500 - 3500 zł netto. Czy to jest całkowity i realny koszt zakupu? A może da się kupić kasę fiskalną za 300 zł? Sprawdź jaki jest realny koszt zakupu kasy fiskalnej...

Jak odzyskać 700zł za zakup kasy?

Planujesz zakup nowego urządzenia fiskalnego, kasę fiskalną lub drukarkę fiskalną? Pamiętaj że jeżeli jest to Twój pierwszy zakup urządzenia fiskalnego (pierwszy na dany nr NIP) i dokonujesz zakupu urządzenia ONLINE, to przysługuje Ci 90% zwrotu przy czym nie więcej niż 700 zł. Dotyczy to zarówno płatników podatku VAT jak i podatników zwolnionych z VAT.

Produkt dnia
Zestaw: Kompletne stanowisko POS dla gastronomii
Zestaw: Kompletne stanowisko POS dla gastronomii
10 884,27 zł 9 225,00 zł 8 849,00 zł 7 500,00 zł
Zestaw POS SOGA XS - super oferta!!!
Zestaw POS SOGA XS - super oferta!!!
5 448,90 zł 4 430,00 zł
szt.
Zestaw P20 - 20 szt - pager/coaster
Zestaw P20 - 20 szt - pager/coaster
3 073,77 zł 1 845,00 zł 2 499,00 zł 1 500,00 zł
szt.
ACLAS KOS_ON - Kasa ONLINE
ACLAS KOS_ON - Kasa ONLINE
1 474,77 zł 1 199,00 zł
 Inteligentny zamek online na kartę / kod / smartfon - e-LOCK BT601
Inteligentny zamek online na kartę / kod / smartfon - e-LOCK BT601
1 474,77 zł 1 228,77 zł 1 199,00 zł 999,00 zł
Zamek hotelowy/biurowy na kartę - e-LOCK H501 - do istniejących drzwi
Zamek hotelowy/biurowy na kartę - e-LOCK H501 - do istniejących drzwi
676,50 zł 613,77 zł 550,00 zł 499,00 zł

Drukarka paragonowa POS - poradnik zakupu

Drukarka paragonowa / bonowa POS - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Drukarki paragonowe zwane również drukarkami bonowymi lub drukarkami POS, służą do wykonywania niefiskalnych wydruków (potwierdzeń). Głównie zastosowania to gastronomia - do wydruku zamówień z programów gastronomicznych na barze lub kuchni, kantory walut - wydruki potwierdzeń transakcji, pralnie - potwierdzenia dla klienta przyjęcia rzeczy do pralni, itp. Przy zakupie drukarki paragonowej należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 1. Metoda druku

  Podstawowa rzecz to określenie jakiego rodzaju urządzenia szukamy, pod tym względem drukarki paragonowe (bonowe) dzielimy na:
  • drukarki termiczne - wydruk odbywa się na papierze termicznym podobnie jak ma to miejsce w urządzeniach fiskalnych. Metoda ta gwarantuje bardzo szybki i cichy wydruk o bardzo dobrej jakości, ponadto urządzenia termiczne nie potrzebują do działania żadnych materiałów eksploatacyjnych, poza rolkami papieru na których drukarka drukuje. Drukarki termiczne zalecane są wszędzie tam gdzie zależy nam na cichej i wydajnej pracy urządzenia.
   Do wad tej metody wydruku można zaliczyć wrażliwość wydruku na wysoką temperaturę, przez co drukarki tego typu nie powinny być montowane np. bezpośrednio przy piecach kuchennych lub innej aparaturze która może emitować duże ilości pary, ponieważ wysoka temperatura szybko zaczerni wydruk.
   Drukarki termiczne stanowią obecnie ok. 95% wszystkich stosowanych drukarek paragonowych. Można je stosować w gastronomii - do wydruku zamówień na barze lub kuchni (tylko nie bezpośrednio przy piecu / kuchence), kantorach walut, pralniach i innych punktach gdzie wydajemy potwierdzenia dla klientów.
  • drukarki igłowe - druk nanoszony jest na papier za pośrednictwem głowicy z igłami. Głowica poprzez kasetę barwiącą utrwala wydruk na rolce papieru. Rozwiązanie to wymaga stosowania materiałów eksploatacyjnych w postaci kaset barwiących oraz zwykłych rolek papieru. Drukarki igłowe są dużo głośniejsze i wolniejsze od drukarek termicznych. W odróżnieniu od drukarek termicznych nie radzą sobie również z wydrukiem grafiki np. logo lokalu. Główne zastosowanie to np. kuchnia - do wydruku zamówień z programów gastronomicznych lub kas fiskalnych. Ze względu na głośną pracę nie zaleca się ich do stosowania np. na barze w restauracji lub pubie.
   Drukarki igłowe są obecnie bardzo rzadko stosowane, a ich miejsce zastępują drukarki termiczne. Nawet do zastosowań gastronomicznych (wydruki na kuchni) można z powodzeniem stosować drukarki termiczne, ważne żeby nie były one w bezpośrednim sąsiedztwie np. pieców.
 2. Szerokość papieru - szerokość wydruku

  Kolejnym parametrem który musimy określić przy wyborze drukarki bonowej (paragonowej) to szerokość wydruku. Na rynku dostępne są urządzenia o różnych szerokościach wydruku:
  • 57 mm - urządzenia te drukują na typowej rolce termicznej, takiej jak do większości urządzeń fiskalnych lub terminali kart płatniczych. Należy pamiętać o tym że 57mm szerokości może stanowić ograniczenie dla wielu wydruków, które po prostu mogą się nie zmieścić na tak wąskiej rolce papieru.
  • 76 mm - jest to typowa szerokość druku dla drukarek igłowych, większość formatek wydruków np. z programów gastronomicznych powinna się zmieścić na tej szerokości papieru
  • 80 mm - najpopularniejszy format wydruku bonów niefiskalnych. Zdecydowana większość paragonowych drukarek pracuje właśnie na takiej szerokości papieru. Dzięki dużej szerokości papieru na wydruku można zmieścić dużo treści. Wydruki tego formatu znajdziemy np. w bankomatach, samoobsługowych kasach w hipermarketach, drukarkach barowych, itp.
  • powyżej 80mm - formaty szerokości powyżej 80mm są obecnie bardzo rzadko stosowane, ze względu na ujednolicenie formatu do 80mm w bankomatach, najnowszych drukarkach fiskalnych, itp.
 3. Funkcje dodatkowe

  Przy wyborze paragonowej drukarki warto rozważyć obecność poniższych funkcji:
  • druk kodów kreskowych - wydruk kodów kreskowych na bonach może być przydatny np. jako nr paragonowy zapisany w postaci kodu kreskowego, co umożliwia później jego szybkie odnalezienie w systemie za pomocą czytnika kodów kreskowych, lub jako kod dostępu np. do toalety zaopatrzonej w czytnik, itp.
  • automatyczny obcinacz papieru - jego obecność gwarantuje estetycznie wyglądające wydruki, precyzyjnie odcięte z rolki. Np. w przypadku zastosowania drukarki do wydruku zamówień na barze lub w kuchni, każde zamówienie oddzielone jest od kolejnego, a bloczki trzymają się między sobą jedynie na odcinku ok. 2 mm co umożliwia ich łatwe oderwanie.
  • możliwość montażu na ścianie - jeżeli brakuje nam miejsca na biurku czy blacie, warto rozważyć urządzenie posiadające możliwość montażu na ścianie. Poza zyskaniem dodatkowego miejsca w miejscu pracy, zabezpieczamy nasze urządzenie np. przed przypadkowym zalaniem (np. wylanie kufla piwa na bar)

Chcesz kupić drukarkę paragonów, kliknij tutaj....

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl