Opinie o Nas
Masz pytania? Zadzwoń!

(+48) 77 457 75 99 lub NAPISZ DO NAS

Jak odzyskać 700zł za zakup kasy? 0
Jak odzyskać 700zł za zakup kasy?

Jak odzyskać zwrot (odliczenie) za zakup kasy fiskalnej?

Instalacja kasy fiskalnej

Programowanie kasy fiskalnej
i szkolenie z obsługi kasy

GRATIS

Fiskalizacja w siedzibie SEGAL

50 zł netto

Fiskalizacja w siedzibie KLIENTA

z dojazdem na terenie całego kraju

100 zł netto

Czytaj więcej o instalacji kasy...

Kup u nas kasę fiskalną
pomagamy załatwić formalności

Planujesz kupić nowe urządzenie fiskalne, kasę fiskalną lub drukarkę fiskalną? Pamiętaj że jeżeli jest to Twój pierwszy zakup urządzenia fiskalnego (pierwszy na dany nr NIP), to przysługuje Ci 90% zwrotu przy czym nie więcej niż 700 zł. Dotyczy to zarówno płatników podatku VAT jak i podatników zwolnionych z VAT (tzn. "watowców" jak i "nie watowców").

Art. 111 ust. 4 ustawy o VAT mówi: Podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od tego podatku kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania w wysokości 90 % jej ceny zakupu (bez podatku), nie więcej jednak niż 700 zł.

Art. 111 ust. 5 ustawy o VAT mówi: W przypadku gdy podatnik rozpoczął ewidencjonowanie obrotu w obowiązujących terminach i wykonuje wyłącznie czynności zwolnione od podatku lub jest podatnikiem zwolnionym od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 lub 9, urząd skarbowy dokonuje zwrotu kwoty określonej w ust. 4 na rachunek bankowy podatnika w banku mającym siedzibę na terytorium kraju lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem, w terminie do 25. dnia od daty złożenia wniosku przez podatnika.

Oznacza to, że podatnicy rozpoczynający prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej mogą starać się o otrzymanie odliczenia w wysokości 90% ceny zakupu netto, ale nie więcej niż 700 zł. W przypadku jednorazowego zakupu większej ilości urządzeń (pierwszy zakup urządzeń fiskalnych), podatnikowi przysługuje odliczenie o którym mowa wyżej, za każde zakupione urządzenie. Jeżeli planujemy zakup np. 7szt. kas fiskalnych (pierwszy zakup na nr NIP), to przysługuje nam odpis od podatku lub zwrot kwoty po 90% ceny zakupu netto/szt., przy czym nie więcej niż po 700 zł/szt.

Co należy wykonać żeby skorzystać z (odliczenia) ulgi za zakup kasy fiskalnej?
Skorzystać z ulgi mogą Ci podatnicy którzy spełnią wymagania:

   1. Zgłosić do Urzędu Skarbowego zamiar wprowadzenia kasy fiskalnej min. 1 dzień przed fiskalizacją (fiskalizacja - wpisanie nr NIP do kasy). Zgłoszenie złożyć osobiście w US lub wysłać listem poleconym, liczy się data nadania listu.
    Uwaga!! Kasę można kupić wcześniej niż dokonano zgłoszenia do US, np. w celu poćwiczenia sprzedaży na kasie niefiskalnej. Sama fiskalizacja (wpisanie nr NIP do kasy) może jednak nastąpić dopiero po zgłoszeniu do US chęci wprowadzenia kasy fiskalnej - Zgłoszenie podatnika przed fiskalizacją.
   2. Posiadać dowód zapłaty całej należności.
    Uwaga!! Kasa nie może być kupiona na raty lub z odroczonym terminem płatności. Powinna być zapłacona do dnia fiskalizacji. Ponadto musisz być właścicielem kasy, tzn. nie może ona być kupiona np. w leasingu. Jeżeli płatność następuje np. przelewem to rozliczając zwrot dołącz do faktury zakupu kasy dowód zapłaty za kasę, np. potwierdzenie przelewu.
   3. Rozpocząć rejestrację za pomocą kasy fiskalnej w terminie.
    Uwaga!! Podatnicy którzy przekroczyli obrót sprzedaży detalicznej i zapomnieli w terminie wprowadzić kasę fiskalną nie mogą ubiegać się o zwrot należności do US.
 

Zobacz również

Kasy fiskalne w promocyjnej cenie dla małych podatników

 
   1. Zgłosić do Urzędu Skarbowego rozpoczęcie ewidencji przy użyciu kasy fiskalnej, w ciągu 7 dni od fiskalizacji kasy - Zgłoszenie podatnika po fiskalizacji
    Uwaga!! Czas na złożenie pisma wynosi 7 dni od fiskalizacji a nie od daty zakupu. Zgłoszenie można złożyć osobiście w US, wysłać listem poleconym (liczy się data stempla), albo poprosić swój serwis o zgłoszenie tego pisma (w tym przypadku kopia zgłoszenia będzie w serwisie). W zgłoszeniu należy podać dane firmy, adres instalacji kasy a w przypadku gdy jest to kasa obwoźna np. sprzedaż obwoźna, to adres siedziby firmy z dopiskiem kasa obwoźna. W celu uproszczenia procedury firma SEGAL w całości wypełnia w/w pismo za klienta i na jego życzenie składa je w US.


Jak rozliczyć ulgę/zwrot za zakup kasy fiskalnej?

Podatnicy będący płatnikami VAT
Odliczenia ulgi przysługującej z tytułu zakupu urządzenia fiskalnego (kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej) należy dokonać w deklaracji VAT w rozliczeniu za okres rozliczeniowy (tj. miesiąc lub kwartał), w którym rozpoczęto ewidencjonowanie za pomocą urządzenia fiskalnego lub też za okresy rozliczeniowe następujące po tym okresie. Sposób i czas odliczenia ulgi zależy głównie od tego, czy u podatnika w danym okresie rozliczeniowym wystąpi kwota podatku do zapłaty (tj. nadwyżka podatku należnego), czy też odwrotnie - kwota podatku do zwrotu lub przeniesienia (tj. nadwyżka podatku naliczonego).

Podatnicy zwolnieni z VAT
Podatnicy zwolnieni z podatku VAT, odliczają ulgę zgodnie z zapisem zawartym w art. 111 ust. 5 ustawy o VAT. Zgodnie z nim w przypadku podatników wykonujących wyłącznie czynności zwolnione od podatku bądź też korzystających ze zwolnienia podmiotowego z VAT, urząd skarbowy dokonuje zwrotu kwoty, o której mowa wyżej, na rachunek bankowy podatnika w banku mającym siedzibę na terytorium kraju lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem, w terminie do 25. dnia od daty złożenia wniosku przez podatnika.
Jeżeli nie jesteś "watowcem" to pobierz gotowy druk zgłoszenia do Urzędu Skarbowego na podstawie którego otrzymasz zwrot za zakup urządzenia fiskalnego - wniosek o zwrot kwoty wydanej na zakup kasy fiskalnej

Zobacz również pełną treść Rozporządzenia Ministra Finansów z dn. 27.12.2010r. w sprawie odliczania i zwrotu kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących.


Czy mogę odliczyć coś więcej niż 700 zł za zakup kasy?

Tak, dodatkowo jeżeli jesteś "watowcem" to możesz odliczyć VAT oraz jeżeli rozliczasz się na podstawie 18% lub 19% podatku to możesz kasę wpisać jako jednorazowy środek trwały. O wszystkich możliwych odliczeniach przeczytasz w artykule rzeczywisty koszt zakupu kasy fiskalnej...

Wybierz urządzenie którym jesteś zainteresowany(a),
a dowiesz się na co zwracać uwagę przy jego zakupie:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl